تبلیغات
علی - انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر نرم افزار

انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر نرم افزار

پایان نامه مدیریت
پایان نامه
انجام پایان نامه

مهندسی نرم‌افزار (به انگلیسی: Software engineering) پیشه‌ای است که به کمک علوم رایانه و دیگر فناوری‌ها و روش‌ها به آفریدن و نگهداری نرم‌افزار رایانه ‌ای می‌پردازد.

موارد مهم مهندسی نرم‌افزار تولید نرم‌افزار بر طبـق موارد زیر است:

الزام‌های تعیین‌شده
در زمانِ تعیین‌شده
در محدودهٔ بودجه پیش‌بینی‌شده

مهندسی نرم‌افزار طراحی، پروگرام ‌نویسی، توسعه، مستندسازی مراقبت نرم‌افزار با بکارگرفتن روش‌های فنی عملی از علوم رایانه ، مدیریت پروژه، مهندسی، محدوده فرد د، طراحی واسط، مدیریت تجهیزات دیجیتال وبقیه زمینه‌ها است.

فرد دهای مهندسی نرم‌افزار ارزش‌های اجتماعی اقتصادی هستند ، زیرا بهره‌وری مردم را بالا برده، چند و چون زندگی آنان را خوب می‌کنند. مردم با بهره‌گیری از نرم‌افزار، توانایی انجام کارهایی را دارند که قبل از آن برای ‌شان شدنی نبود. نمونه‌هایی از این دست نرم‌افزارها عبارت‌اند از: سامانه‌های توکار، نرم‌افزار اداری، بازی‌های رایانه ‌ای و اینترنت.

فناوری‌ها و خدمات مهندسی نرم‌افزار به فرد ان جهت اصلاح بهره‌وری و کیفیت یاری میرساند. نمونه‌هایی از زمینه‌های بازبینی : پایگاه داده‌ها، زبان‌ها، کتابخانه‌ها، الگوها، فرآیندها وسائل .
قبلی ه مهندسی نرم‌افزار

اصطلاح مهندسی نرم‌افزار بعد از سال ۱۹۶۸ میلادی شناخته شد. این اصطلاح طی نشست «مهندسی نرم‌افزار ناتو ۱۹۶۸» (که در گارمیش-پارت نکیرشن، آلمان برگزار شد) توسط ریاست نشست فریدریش ال باوئر معرفی شد و از آن پس به‌طور وسیع مورد استفاده قرار گرفت.

اصطلاح مهندسی‌نرم‌افزار عموماً به معانی مختلف ی به‌کار می‌رود:

به‌عنوان اصطلاح غیر رسمی امروزی جهت محدوده وسیع کار ‌هایی که پیش از این برنامـه ‌نویسی و نقد سامانه‌ها نامیده می‌شد.
به‌عنوان یک اصطلاح کامل جهت همه جنبه‌های عملی پروگرام ‌نویسی رایانه ، در مقابل نظریه پروگرام ‌نویسی رایانه ، که علوم رایانه نامیده می‌شود.
به‌عنوان اصطلاح مجسم‌کننده طرفداری از رویکرد ویِژگزینشه نسبت به پروگرام ‌نویسی رایانه که اصرار می‌کند، مهندسی نرم‌افزار، به‌جای آنکه هنر یا مهارت باشد، بایستی به‌عنوان رشته عملی مهندسی تلقی شود از جمع‌کردن تدوین روش‌های عملی پیشنهاد ‌شده به شکل متدولوژی‌های مهندسی نرم‌افزار طرفداری می‌کند.

مهندسی نرم‌افزار عبارآزمایش از:

کاربر د رویکرد سامانه‌شناسی، انتظام‌یافته، قابل سنجش نسبت به توسعه، عملکرد مراقبت نرم‌افزار، که کاربر د مهندسی در نرم‌افزار است.

بررسی روش‌های موجود در استاندارد IEEE

محدوده مهندسی نرم‌افزار و تمرکز آن

مهندسی نرم‌افزار به مفهوم توسعه و بازبینی سامانه نرم‌افزاری مربوط می‌باشد. این رشته علمی با شناسایی، تعریف، فهمیدن و بازبینی ویژگیها مورد نیاز نرم‌افزار حاصل سر و کار دارد. این ویژگیها نرم‌افزاری شاید حاوی پاسخگویی به نیازها، اطمینان‌پذیری، قابلیت مراقبت ، در دسترس بودن، آزمون‌پذیری، مصرف آسان، قابلیت حمل وبقیه ویژگیها باشد.

مهندسی نرم‌افزار ضمن اشاره به ویژگیها فوق، معین ات معین طراحی فنی را آماده می‌کند که چنانچه به‌درستی پیاده‌سازی شود، نرم‌افزاری را تولید خواهد کرد که می‌تواند تحلیل شود که این نیازمندی‌ها را تأمین می‌کند یا خیر.

مهندسی نرم‌افزار همچنین با ویژگیها پروسه گسترش نرم‌افزاری در رابطه است. در این رابطه، با ویژگیها ی مانند تعرفه گسترش نرم‌افزار، طول مدت گسترش نرم‌افزار و ریسک‌های گسترش نرم‌افزار درگیر است.

نیاز به مهندسی نرم‌افزار

نرم‌افزار عموماً از محصولات موقعیت‌هایی شناخته می‌شود که قابلیت اطمینان زیاد ی از آن انتظار می‌رود، حتی در شرایط طاقت فرسا، مانند نظارت و کنترل نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای، یا هدایت یک هواپیمای مسافربری در هوا، چنین پروگرام ‌هایی حاوی هزاران خط کد هستند ، که از نظر پیچیدگی با پیچیده‌ترین اتومبیل ‌های نوین قابل مقایسه هستند . به‌عنوان مثال، هواپیمای مسافربری چند میلیون قطعه فیزیکی دارد (و یک شاتل محیط ی حدود ده میلیون بخش دارد)، در حالی که نرم‌افزارِ هدایت چنین هواپیمایی می‌تواند تا ۴ میلیون خط کد داشته باشد.

با توجه به گسترش روزافزون جهان ی رایانه امروزه بیش از هر وقت دیگری نیاز به متخصصان رایانه احساس می شود. متاسفانه این رشته در ایران بازار کار بهتر ی ندارد طبق آمارها ۶۳٫۲۷ درصد از فارغ‌التحصیلان در سال ۹۰ مشغول به کار دربقیه مشاغل هستند . اما جهت مهندسان سخت افزار امكان كار در شركت‌های تولیدكننده به احتمال زیاد ت و دستگاه‌ها مراكز صنعتی - تولیدی زیاد فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با تذکر به دانش پشتكار شخصی در میزان متوسط قرار دارند. به طور کلی این رشته در ایران با استقبال چندانی رو به رو نیست؛ این نیز حاکی از نبود گاهی از زیرساخت‌ها در ایران هست.

تکنولوژی‌ها و روش‌های عملی

مهندسان نرم‌افزار طرفدار تکنولوژی‌ها و روشهای عملی زیاد مفرق مختلف ی می باشند ، که با ناسازگار هستند . این بحث در سال‌های دهه ۶۰ میلادی شروع شد احتمال دارد برای همیشه ادامه پیدا نماید . مهندسان نرم‌افزار از تکنولوژی‌ها و روش‌های عملی بسیار زیاد متنوعی مصرف می‌کنند. افرادی که کار عملی می‌کنند از تکنولوژی‌های متنوعی مصرف می‌کنند: کامپایلرها، منابع کد، پردازشگرهای متن. افرادی که کار عملی می‌کنند از روش‌های عملی خیلی متنوعی استفاده می‌کنند تا تلاش ‌هایشان را اجرا و همموسیقی کنند: پروگرام ‌نویسی در دسته‌های دونفری، بازبینی کد، و جلسات روزانه. هدف هر مهندس نرم‌افزار بایستی رسیدن به ایده‌های خارج از الگوهای طراحی شده قبلی باشد، که باید شفاف بوده و به‌بهتر ی مستند شده باشد.

با وجود بیشتر شدن فزاینده اقتصادی و قابلیت تولید فزاینده‌ای که بوسیله نرم‌افزار ایجاد شده، هنوز هم بحث و جدل‌های ماندگار در مورد کیفیت نرم‌افزار ادامه دارند.

ماهیت مهندسی نرم‌افزار

دیوید پارناس گفته‌است که مهندسی نرم‌افزار یک شکل از مهندسی است. استیو مک‌کانل گفته‌است که هنوز اینطور نیست، ولی مهندسی نرم‌افزار باید یک شکل از مهندسی شود. دونالد کنوت گفته‌است که پروگرام ‌نویسی یک هنر است.

دیوان کار ‌های آماری آمریکا مهندسان نرم‌افزار را به عنوان زیرگروهی از «متخصصان رایانه »، با فرصت‌های شغلی‌ای مانند «دانشمند رایانه »، «پروگرام نویس» و «مدیر شبکه» دسته بندی کرده ‌است. BLS تمام مهندسان دیگر این شاخه علمی، که حاوی مهندسان سخت‌افزار رایانه هم هست، را به‌عنوان «مهندسان» دسته بندی می‌کند.پایان نامه مدیریت,انجام پایان نامه مدیریت,انجام پایان نامه ارشد مدیریت,مشاوران تهران


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:27 ب.ظ
I know this web page gives quality based posts and extra material, is
there any other website which provides such things in quality?
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 06:17 ب.ظ
Currently it seems like Wordpress is the top blogging platform out there
right now. (from what I've read) Is that what you are
using on your blog?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

همه چیز در مورد ادکلن عطریات..........چهارشنبه 5 آبان 1395

آموزش نصب وردپرس روی هاست..........سه شنبه 26 مرداد 1395

من با لیسانس اقامت چه کشوری را می توانم بگیرم؟..........سه شنبه 26 مرداد 1395

دانـلود فیلم زیبا خارجی Be Somebody 2016 با..........دوشنبه 25 مرداد 1395

دانلود آهنگ نو پویا شاهد به نام هفده..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دانلود موسیقی نو مهدی یغمایی به نام قبول می کنم..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دریافت فیلم جالب خارجی The Finest Hours 2016 با لینک اصلی..........شنبه 23 مرداد 1395

دانـلود موسیقی جدید امیرعلی به نام مجنونم کن..........چهارشنبه 20 مرداد 1395

دانلود موزیک نو فرزاد فرزین به نام مدال مردمی..........سه شنبه 19 مرداد 1395

دانـلود فیلم دیدنی خارجی Summer Camp 2015 با..........دوشنبه 18 مرداد 1395

دریافت فیلـم خارجی Cell 2016 با لینک اصلی..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانلود آهنگ جدید رامین بی باک به نام فاصله..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانـلود فیلم جالب ایرانی تباهی با لینک مستقیم..........شنبه 16 مرداد 1395

دریافت فیلم جذاب خارجی Marauders 2016 با لینک مستقیم..........چهارشنبه 13 مرداد 1395

دریافت کارتون Monkey King Hero Is Back 2015 با کیفیت عالی لینک مستقیم..........دوشنبه 11 مرداد 1395

همه پستها