تبلیغات
علی - معرفی صفحات وب ASP.Net، شروع کار
سه شنبه 24 فروردین 1395  07:40 ب.ظ

این آموزش ی و برنامـه به شما نظر کلی درمورد صفحات وب ASP.Net (ورژن 2 یا بالاتر) ترکیب Razor ارائه می دهد، چارچوب کم ارزش تر جهت ایجاد وب وبسایت های پویا. این آموزش همچنین WebMatrix را معرفی می نماید که یک وسائل برای ایجاد صفحات وبسایت ها است .

آموزش asp.net با c#

آموزش asp.net,آموزش asp.net mvc,آموزش asp.net با c#,clicksite.ir

سطح: جهت صفحات وب ASP.Net

مهارت های پذیرفته شده: HTML CSS پایه

آنچه شما در اولین راهنمای از مجموعه فراخواهید گرفت:

فن آوری صفحات وب ASP.Net چیست جهت چه کاری است .

WebMatrix چیست.

پروگرام ها را چگونه نصب کنیم.

چگونه با مصرف از WebMatrix یک وب سایت ایجاد کنیم.

معین ه ها فن آوری های مورد بحث:

Microsoft Web Platform Installer.

WebMatrix.

.cshtml pages

این روش را Mike Pope نوشته آن را FitzMacken برای Microsoft WebMatrix 3 آپدیت کرده است.

ورژن های نرم افزار ی مصرف شده در این آموزش

آنچه شما بایستی بدانید :

فرض می کنیم که شما با موارد زیر آشنا هستید:

HTML. به طور تخصصی کامل ضروری نیست. ما HTML را توضیح نخواهیم داد اما از مطالب پیچیده نیز استفاده نخواهیم کرد. لینک هایی را برای روش HTML ارائه خواهیم داد که تصور می کنیم مفید خواهند بود.

Cascading style sheets (CSS) .درست مانند HTML

نظریات پایه ی دیتابیس. اگر از برگه ی وسیع برای داده استفاده کرده و داده را ذخیره فیلتر کرده اید، در واقع وهله ی تخصصی است که برای این مجموعه راهنمای ی در نظر گرفته ایم.

همچنین فرض می کنیم که شما به یادگیری برنامـه نویسی پایه نیز علاقمند هستید. صفحات وب ASP.NET از زبان پروگرام نویسی C# مصرف می کنند. شما به هیچ زمینه ای برای پروگرام نویسی، به جز علاقمندی به آن، احتیاجی ندارید. اگر قبلا در صفحه ی وب javascript نوشته باشید، زمینه ی بسیاری در این مورد به دست آورده اید.

مد نظر داشته باشید که اگر با پروگرام نویسی آشنا باشید، شاید متوجه شوید که این راهنمای به آهستگی پیش می رود، در حالیکه ما برنامـه نویسانی با سرعت بالاتر می آوریم، همان گونه که چند روش اول را پشت سر گذاشتیم، گرچه برنامـه های پایه ی کمتری جهت شرح وجد خواهند داشت موارد با سرعت پیش خواهند رفت.

چه چیزی لازم دارید؟

در اینجا موارد ی را می بینید که نیاز خواهید داشت:

رایانه ی که اجرا کننده ی Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 یا Windows Server 2012 باشد.

یک اتصال اینترنت زنده

مدیریت ایمنی ( که برای فرایند نصب لازم است )

ASP.NET Web pages چیست؟

ASP.NET Web Pages چارچوبی است که برای ایجاد صفحات وب پویا می توانید از آن مصرف بکنید . یک صفحه ی آسان ی وب HTML استاتیک است . محتوای آن با HTML markup ثابت معین می شود که در صفحه وجود دارد. صفحات پویا، مانند آنچه با ASP.NET Web Pages ایجاد کردید، به شما مجوز می دهند تا محتوای صفحه را با مصرف از کد روی پرواز ایجاد بکنید .

صفحات پویا به شما اجازه می دهند تا انواع کار ها را انجام دهید. شما می توانید با استفاده ازفرم از یوزر ورودی بخواهید پس آنچه را که صفحه نمایش می دهد، تغییر دهید. می توانید از یوزر اطلاعات بگیرید، آن را در یک دیتابیس ذخیره بکنید پس آن را بعدها لیست بکنید . شما می توانید ازسایت خود پست الکترونیکی ارسال بکنید می توانید با دیگر سرویس ها روی وب کنش داشته باشید (جهت مثال سرویس طراحی) صفحاتی تولید بکنید که اطلاعاتی از آن منایع تلفیق می کنند.

WebMatrix چیشت؟

WebMatrix وسائل ی است که ویرایشگر صفحه ی وب، کارایی دیتابیس، سرور وب جهت تست صفحات خصوصیات یی جهت انتشار وب وب سایت شما به اینترنت را تلفیق می نماید . WebMatrix رایگان است و نصب مصرف از آن هم آسان است . ( تنها جهت صفحات آسان ی HTML فن آوریهای دیگری مانند PHP کار می نماید .)

در واقع شما برای کار با ASP.NET Web Pages مجبور به استفاده از WebMatrix نیستید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از ویرایشگر متن صفحاتی ایجاد بکنید با مصرف از سرور وب که به آن دسترسی دارید، صفحات را آزمایش بکنید . به هرحال WebMatrix تمام ی اینها را زیاد آسان می نماید ، پس این راهنمای ها از WebMatrix استفاده خواهد کرد.

در مورد این روش ها:

این مجموعه ی آموزش ی یک مقدمه به چگونگی استفاده از ASP.NET Web Pages است . در این مجموعه ی مقدماتی به طور کل 9 روش وجود دارد. این روش بخشی از مجموعه ی روش ی است که شما را از ASP.NET Web Pages مقدماتی به ایجاد وب وب سایت های پیشرفته پیشرفته می رساند.

تمرکز اولین بخش برروی ارائه ی مبانی چگونگی مصرف از ASP.NET Web Pages به شما است . وقت ی که این بخش کامل شد می توانید با مجموعه های راهنمای ی کار بکنید که معین می نماید پروگرام در کجا به انتها برسد و صفحات وب را با عمق زیادتری کشف می نماید .

ما به دلخواه وارد توضیح ات عمیق می شویم. هرزمان موردی را مربوط به این آموزش نمایش می دهیم، همـواره راهی را انتخاب می کنیم که تصور می شود با کیفیت ترین راه درک مطلب است . بعدها موارد آموزش ی وارد موارد عمیق تری می شوند و دیدگاه های تاثیر گذار تر و کارآمدتری را به شما ارائه می دهند (همچنین سرگرم کننده تر). اما لازم ه ی آن روش ها درک مفهوم ها پایه است .

مجموعه ی آموزش ی که شروع کرده اید، خصوصیات ی روش ی را که در ادامه ارائه شده اند، تحت پوشش قرار می دهد:

مقدمه دریافت موارد نصب شده (که در آموزش ی است که آن را می خوانید.)

پروگرام نویسی ASP.NET Web Pages بیسیک

ایجاد دیتابیس

ایجاد و پردازش ورودی یوزر

افزودن، آپدیت کردن و حذف داده

چه چیزی ایجاد خواهید کرد؟

این روش موارد را حول یک وب سایت تنظیم می نماید که می تواند فیلـم هایی را که رفیق دارید، لیست نماید . شما قادر خواهید بود فیلم جذاب هایی را وارد کرده ، ویرایش بکنید و آنها را لیست بکنید . در اینجا دو صفحه ارائه شده اند که در تنظیم این مجموعه ایجاد خواهید کرد. نیز صفحه ای را می بینید که به شما اجازه می دهد اطلاعات مربوط به فیلم جذاب را در سایت وارد بکنید .مجموعه های راهنمای بعدی روی این مجموعه تهیه و تولید شده و عملکرده ای اضافه می کنند، از عبارت آپلود کردن تصاویر، مجوز ی افراد جهت ورود به سیسـتم ، ارسال ایمیل تلفیق با رسانه های اجتماعی.

خیلی بهتر ، مجوز بدهید که شروع کنیم.

نصب موارد :

شما می توانید هر چیزی را با مصرف از سکوی نصب کننده ی وب در مایکروسافت نصب بکنید . در نتیجه نصب کننده را نصب بکنید سبعد از آن جهت نصب هر چیزی استفاده بکنید .

جهت مصرف از صفحات وب حداقل بایستی Windows XP و SP3 یا Windows Server 2008 بالاتر را داشته باشید.

در Web Pages page وب سایت ASP.NET روی Install کلیک بکنید .قبل از نصب WebMatrix از شما خواسته می شود که اصطلاحات مجوز و جمله خصوصی را قبول بکنید .روی Run کلیک کرده تا نصب را شروع کنید. (چنانچه می خواهید نصب کننده را ذخیره بکنید روی Save کلیک کرده پس نصب کننده را از فولدر، مکانی که آن را نصب کرده اید، اجرا بکنید .)سکوی نصب کننده ی وب ظاهر می شود که برای نصب WebMatrix آماده است . روی Install کلیک بکنید .فرایند نصب آنچه را که باید روی رایانه شما نصب شده باشد را بیان کرد ه فرایند نصب را شروع می نماید . بسته به آنچه دقیقا بایستی نصب شود، فرایند می تواند در هرجایی از چند دقیقه ی کوتاه تا چندین دقیقه طول بکشد. I Accept را گزینش بکنید تا موارد مجوز را انتخاب بکنید .

Hello WebMatrix:

زمان ی که نصب کامل می شود، فرایند نصب می تواند WebMatrix را به طور اتوماتیک شروع نماید. چنانچه این اتفاق نیفتاد در ویندوز از منوی Start، مورد Microsoft WebMatrix را شروع نمایید.

ی که WebMatrix را برای اولین بار شروع کنید، شانسی برای ورود به Microsoft Azure با اکانت مایکروسافت به شما داده می شود. با ورود به سیـستم 10 وب وبسایت از طریق Azure دریافت خواهید کرد. این وبسایت های رایگان راه مانسب برای تست وبسایت هایتان به شما ارائه می دهند. اگر اکانت AZURE ندارید اما حق اشتراک MSDN دارید، می توانید ویژگی ها ی حق اشتراک MSDN را فعال بکنید . در غیر اینصورت فقط ظرف دو دقیقه می توانید اکانت آزمایش ی آزاد ایجاد بکنید .

لازم نیست اکنون برای ادامه با این روش وارد سیـستم شوید. اگر هم اکنون وارد سیـستم نشوید، مورد ی ورود را جهت بعدها هنوز خواهید داشت. آخرین مورد مربوط به این سری آموزش ی چگونگی تنظیم وب سایت به Azure است . پس نیاز است جهت کامل کردن آن مساله وارد سیـستم شوید. در این مورد می توانید با اکانت مایکروسافت وارد سیستم شوید و هم می توانید روی مورد ی Not Now واقع در گوشه ی سمت راست پایین کلیک بکنید .برای شروع یک وب وبسایت خالی ایجاد کرده یک صفحه به آن اضافه بکنید . در آموزش بعدی در این مجموعه شما با یکی از الگوهای داخلی وب وبسایت بازی خواهید کرد.

در پنجره ی Start روی New کلیک بکنید .

الگوها فایـل ها و صفحات پیش تهیه و تولید ای جهت انواع مختلف وب وبسایت ها هستند . جهت مشاهده ی تمام ی الگوهای پیش فرض موجود مورد ی Template Gallery را انتخاب بکنید .

دز پنجره ی Quick Start جمله Empty Site از گروه ASP.NET را گزینش کرده و سایت نو را با عنوان "WebPagesMovies" نام گذاری بکنید .

روی Next کلیک بکنید .

اگر وارد اکانت مایکروسافت خود شده اید، شانس ایجاد وبسایت در Windows Azure به شما داده خواهد شد. بر طبـق نام وبسایت شما، نام پیش فرض WebPagesMovies.azurewebsites.net توصیه می شود. به هرحال عجیب این است که این نام در ویندوز Azure وجود ندارد. برای راحتی Skip را انتخاب بکنید تا راه ایجاد وب وبسایت روی پنجره ی Azure را هم اکنون کوتاه بکنید . بعدها در این سری سایت هایی را روی ویندوز Azure انتشار خواهیم کرد.

WebMatrix وبسایت را ایجاد کرده باز می نماید .

در بالا نوار وسائل Quick Access یک حاشیه وجود دارد. در پایین سمت چپ، انتخاب گر workspace را می بینید، جایی که بین تسک ها تغییر میکنید (Site, Files, Databases, Reports). در سمت راست پین محتوا جهت ویرایشگر گزارش ها وجود دارد. در بخش پایین نیز یک نوار هشدار برای پیام ها مشاهده می بکنید . با پیش رفتن در این آموزش ها، موارد زیادتری درباره WebMatrix خصوصیات ی آن فراخواهید گرفت.

ایجاد صفحه ی وب:

برای آشنایی با WebMatrix ASP.NET Web Pages یک صفحه ی آسان ایجاد خواهید کرد. در انتخاب گر workspace، مورد ی Files را انتخاب بکنید ، این workspace به شما مجوز می دهد تا با فایل ها و فولدرها کار بکنید . پین سمت چپ ساختار فایل وب سایت شما را نشان می دهد. حاشیه عوض می شود تا تسک های مربوط به فایـل را نشان دهد.

در حاشیه روی فلش زیر New پس روی New File کلیک بکنید .

WebMatrix لیستی از انواع فایـل را نشان می دهد. CSHTML را گزینش کرده و در باکس Name جمله "HelloWorld" را تایپ بکنید . یک صفحه ی CSHTML در واقع صفحه ی ASP.NET Web Pages است .روی OK کلیک بکنید .

WebMatrix صفحه را ایجاد کرده آن را در ویرایشگر باز می نماید .

همان گونه که می بینید عموما صفحه حاوی مارک اپ های آسان ی HTML است ، به جز یک بلوک در پارت بالا که شبیه مورد زیر است :

@که این مورد، همان گونه که به طور مختصر مشاهده خواهید کرد، جهت اضافه کردن کد است . مد نظر داشته باشید که بخش های مختلف صفحه – عنصر نام، خصوصیات ، متن و به علاوه بلوک در سری بالا- تمام دارای رنگ های مختلف ی هستند . این syntax highlighting نامیده می شود و واضح ساختن هر چیزی را آسانتر می نماید . این مورد یکی از خصوصیات یی است که کار با صفحات وب در WebMatrix را آسانتر می نماید .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 06:42 ق.ظ
Excellent article! We are linking to this great content on our website.
Keep up the great writing.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:09 ب.ظ
Hi there, i read your blog occasionally and i own a similar one and
i was just curious if you get a lot of spam remarks?

If so how do you reduce it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me insane so any support
is very much appreciated.
BHW
جمعه 18 فروردین 1396 10:42 ب.ظ
My family members always say that I am wasting my time here at net,
however I know I am getting familiarity every day by reading such fastidious content.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

همه چیز در مورد ادکلن عطریات..........چهارشنبه 5 آبان 1395

آموزش نصب وردپرس روی هاست..........سه شنبه 26 مرداد 1395

من با لیسانس اقامت چه کشوری را می توانم بگیرم؟..........سه شنبه 26 مرداد 1395

دانـلود فیلم زیبا خارجی Be Somebody 2016 با..........دوشنبه 25 مرداد 1395

دانلود آهنگ نو پویا شاهد به نام هفده..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دانلود موسیقی نو مهدی یغمایی به نام قبول می کنم..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دریافت فیلم جالب خارجی The Finest Hours 2016 با لینک اصلی..........شنبه 23 مرداد 1395

دانـلود موسیقی جدید امیرعلی به نام مجنونم کن..........چهارشنبه 20 مرداد 1395

دانلود موزیک نو فرزاد فرزین به نام مدال مردمی..........سه شنبه 19 مرداد 1395

دانـلود فیلم دیدنی خارجی Summer Camp 2015 با..........دوشنبه 18 مرداد 1395

دریافت فیلـم خارجی Cell 2016 با لینک اصلی..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانلود آهنگ جدید رامین بی باک به نام فاصله..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانـلود فیلم جالب ایرانی تباهی با لینک مستقیم..........شنبه 16 مرداد 1395

دریافت فیلم جذاب خارجی Marauders 2016 با لینک مستقیم..........چهارشنبه 13 مرداد 1395

دریافت کارتون Monkey King Hero Is Back 2015 با کیفیت عالی لینک مستقیم..........دوشنبه 11 مرداد 1395

همه پستها