تبلیغات
علی - دوبله ی برعکس یا داب اسمش
چهارشنبه 7 بهمن 1394  08:10 ب.ظ

به نقل از پایگاه خبری محیط مجازی ایران فیمنا؛ عبارت مشهور ی بین اندیشمندان انگلیسی زبان مشهور است که می‌گویند: مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود، مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود، مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود، مراقب عادتت باش که شخصیت ت می‌شود، مراقب فرد ت باش که سرنوشتت می‌شود. علمای متقدم، تربیت را فن تشکیل عادت می‌دانستند و معتقد بودند که اگر از سن پایین افراد ملزم به انجام کارهایی شوند این موارد تبدیل به عادت شود، تربیت شکل می‌گیرد. مولوی در این زمینه می‌گوید:
خاربن در قوت و برخاستن
خارکن در سستی و در کاستن

داب اسمش


عادت به استفاده از تکنولوژی از این قاعده ممکن است مستثنی نباشد، دیر زمانی نبود که با ورود تلفن‌های همراه ویژگی‌های زندگی افراد دستخوش تغییرات بسیاری شد. ارسال مطالب طنز جـک از طریق پیامک، برنامه ‌های چت و اخیرا استفاده از شبکه‌های اجتماعی به نوعی بالا‌ترین کارکرد را فارغ از اینکه وسائل چه باشد به خود اختصاص داده است. ممکن است وجه مشترک تمام این‌ها به عنوان یک آسیب مصرف ناصحیح از تکنولوژی برای استهزاء و تمسخر فرد ی قومیتی یابقیه امور لغوی که وجود دارند، دانست. بحث لمپنیسم با این عنوان به طور جدی جهت نخستین بار در حدود ۱۵۰ سال پیش بیان شد. جامعه‌شناسان منظور از لمپن‌ها را گروهی می‌دانستند که به هرج و مرج اغتشاش اجتماعی دامن می‌زنند اما حرکاتشان خاستگاه ایدئولوژیک ندارد، لمپن‌ها با رفتارهایی شبیه آرایـش و پوشش خلاف عرف و غیر معمول و گاهی حرکت‌های نمایش تخریبی، را به جامعه معرفی کرده در تعارضات داخلی طبقات اجتماع نقش بد گیم می‌کنند.
دابسمش ترکیب لمپنیسم و محیط مجازی

داب اسمش,داب اسمش فارسی,داب اسمش جدید

جولان لمپنسیم در محیط مجازی هر روز با روش‌های نو ی در جامعه یا محیط مجازی شیوع پیدا می‌‌کند. مدتی است که کلیپ‌های عجیب و غریبی زیاد دیده شده به « دابسمش » پا به شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌اند و مدام در حال دست به دست شدن هستند . عده‌ای جوان یا حتی نوجوان از عجیب‌ترین مسخره‌ترین روش‌ها جهت ساختن کلیپ‌های طنز همراه با لودگی مصرف می‌کنند و هر فرد ، مفهوم و هر چیزی که را بخواهند مورد استهزاء و تمسخر قرار می‌دهند.

Dubasmash از لحاظ لغوی به معنای دوبله درهم کوبیه و یا پرس‌شده و به قول فرد ان ایرانی «دوبله برعکس» است، سرویس میزبانی فیلم دیدنی است که بر روی گوشی‌ها تبلت‌هایی که از سیسـتم ‌علت ‌های آی‌اواس و android مصرف می‌کنند اجرا می‌شود. این پروگرام فرد دی آلمانی در اواخر سال ۲۰۱۴ به رتبه اول دریافت نرم‌افزار در کشور آلمان دست یافت کمی بعد در ۲۹ کشور جهان هم این رتبه شد. در ابتدای سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۰ میلیون بار در ۱۹۲ کشور جهان دریافت شد. دابسمش نیز در ایران به نرم‌افزار متداولی تبدیل شده صفحه اختصاصی دابسمش فارسی در اینستا‌گرام بیش از سیصد هزار دنبال کننده دارد.
دابسمش جایگزین عکس‌های سلفی

این پروگرام کاربر دی در زمانی ارائه شده بود که تب گرفتن عکس‌های سلفی فرونشسته و نسبتا به امری عادی تبدیل شده بود. به نوعی دابسمش ورژن نو تر از سلفی است که قاعدتا می بایست بانمک باشد ولی علی الظاهر این بانمکی به میزان لودگی رسیده است.

دابسمش شیوه کار ساده‌ای دارد به این صورت که فرد ان موسیقی یا صوت مورد علاقه را از لیستی انتخاب کرده و همزمان با پخش آن لب می‌زنند یا پارت ی از فیلم جذاب یا کیپی را انتخاب کرده به جای فرد ‌های آن حرف می‌کنند. به این ترتیب با طی چند وهله آسان صوت تصویر با هم ترکیب شده و کلیپ ساده‌ای ساخته می‌شود. این امکان به نوع بسیار زیاد جذاب است که شما بتوانید به جای فرد محبوب در فیلم دیدنی یا کارتونی لب بزنید بتوانید از این تجربه کلیپی هیجان انگیز بسازید. اما نکته نگران کننده این است که به جای بهره‌برداری مناسب از این امکانات وسائل ‌ها در کشور ما همواره از بد‌ترین شکل ممکن آن‌ها مصرف می‌کنیم.
تب دابسمش در بین چهره‌های معروف

کافی است در گروه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی که عضو هستید گشت‌و‌گذار کوتاهی داشته باشید قطعا ً چند کلیپ عجیب بی‌سر و ته را خواهید یافت. چند جوان با پوشیدن لبـاس ‌های بچه‌گانه، دخمل انه یا خارج از شئون اخلاقی، ظاهر شده شروع به لودگی حرکات جلف می‌کنند. به این صورت پای کلیپ‌های دابس‌مشی این افراد مستعد لمپنیسم به گوشی‌های ما به راحتی باز شده است.

با تحلیل تعدادی از دابسمش های ایرانی درخواهید یافت که اباحه‌گری بسیاری در این کلیپ‌ها وجود دارد که نه فقط با فرهنگ جاری کشور ما سازگار نیست بلکه در تضاد است و نه تنها از مرزهای حیا عفت گذشتن کرده ‌اند، بلکه حداقل قیدهای اخلاقی مرسوم غربی و غیراسلامی را رعایت نمی‌کنند. متاسفانه بایستی گفت اخیرا تب دابسمش در بین چهره‌های زیاد دیده شده هنری و ورزشی باز شده با جستجو کوتاه در اینترنت می‌توانید کلیپ‌های این افراد را مشاهده بکنید .
دابسمش افراد جامعه را به سمت هزل هجو گرایش می‌دهد

در نگاه اول ممکن است بتوان به آن‌ها خندید و شاد بودن لحظه‌ای را توجیه مناسبی دانست ولی تمایل خندیدن به این کلیپ‌ها در مراحل بعدی متوجه سازندگانشان خواهد شد. این سؤال قطعا ً به ذهن خطور خواهد کرد که چگونه فرد تعداد محدودی از افراد جامعه ما این‌قدر تنزل پیداکرده که دست به چنین رفتارهایی می‌‌زنند؟

دکتر مجید ابهری استاد روان‌شناسی در مورد علل پیامدهای رواج چنین پدیده‌هایی در فضای مجازی می‌گوید: ورود به محیط مجازی به دلیل نبود راهنمای ‌های کافی در کشور ما عوارضی را به جامعه تحمیل می‌کند که یکی از آن‌ها هویت تقلبی است. بسیاری از افرادی که در محیط مجازی دارند اسم، جنسیت حتی شغل جعلی دارند. دابسمش تنها کاری که ازنظر رفتار‌شناسی برای جامعه ما انجام می‌دهد این است که آن‌ها را به هزل و هجو گرایش می‌دهد و فرد اصلی آن‌ها را به بازی می‌گیرد.

وی در ادامه می‌افزاید: جوانانی که امروز به دابسمش روی آورده‌اند در آینده می‌خواهند پدر مادر شوند. با به‌جای گذاشتن چنین آثاری آینده خودشان را تخریب خواهند کرد. دابسمش را جهت یک سری کار ‌های هنری ایجاد کرده ‌اند نه اینکه امروز ما برای تفریح و سرگرمی از آن مصرف کنیم. متأسفانه هویت آینده مدیریتی دختر ان و پسران ما با این حرکت تخریب خواهد شد.

خداوند متعال در آیه ۳۰ سوره حج بیان می‌فرماید: «وَ اجتَنِبوا قَولَ الزّورِ»، از گفتار باطل اجتناب ورزید. در تفسیر «قول زور» بعضى از مفسران آن را اشاره به کیفیت «لبیک» گفتن مشرکان در مراسم حج در جاهلیت دانسته‌اند. زیرا آن‌ها «لبیک» را که آیینه تمام نماى توحید و یگانه‌پرستی است آن‌چنان تحریف کرده بودند که مشتمل بر زننده‌ترین تعبیرات شرک‌آلود شده بود. با توجّه به تفسیر این آیه هر سخن باطل و بیهوده مصداق قول «زور» است که در اصل به مفهوم سخن دروغ باطل خارج از میزان اعتدال می‌باشد. مفهوم این آیه بدین صورت است که به آدم امر می‌کند که از هرگونه گفتار باطل بیهوده و به هر نوع و کیفیتی که هست باید دوری کرد.

پیامک، چت، شبکه‌های اجتماعی، عکـس سلفی و دابسمش و… تربیت افراد جامعه ما را مخدوش کرده ‌اند این روند سرعت بسیار زیاد بالایی به گرفته است و مدام با ارائه پروگرام ‌های نو باقابلیت‌های تازه در حال شتاب‌گیری هستند . رفتار، گفتار و سبک زندگی جامعه ما متأثر از این تغییرات شده است ما در مقابل تنها نظاره‌گر هستیم. جای تأسف دارد که بسیار زیاد ی از والدین نمی‌دانند فرزندانشان مشغول به تهیه چنین کلیپ‌هایی هستند و متأسفانه در ارتباط با چند نفر از جامعه‌شناسان و متخصصان علوم رفتاری آن‌ها اطلاعی از دابسمش و این نوع کلیپ‌ها نداشتند. تمام ما چنانچه معتقد باشیم که چنین مطالبی مصداق گفتار باطل هستند پس اجتناب از دریافت و یا به اشتراک گذاشتن چنین موارد ی می‌تواند لمپن‌های مجازی را به انزوا بکشاند./نسیم آنلاین

گویا این انرژی نهفته شده در بین افراد که به نوعی با لودگی و لمپنیسم ممزوج شده و در قاب هایی از قبیل دابسمش غیره نمود بیرونی پیدا می نماید ، با زبان بی زبانی فریادِ تمنای فرهنگ خط مشیی را سر می دهد که متناسب با معیارهای داخلی، برای تخلیه سالم هنجارمندش است. به فرموده فرمانبردار فرزانه انقلاب ارزش “فضای مجازی” به اندازه ارزش “انقلاب اسلامی” است. جواب به این تمناهای پنهان امروز بیش از پیش احساس می شود، و عزم ی ملی را می طلبد.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
best supplement medicare plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:03 ب.ظ
سلام. من وبلاگ خود را با استفاده از msn کشف کردم. این یک مقاله بسیار هوشمندانه نوشته شده است.
من مطمئن هستم که آن را نشانه گذاری کرده و دوباره به خواندن اطلاعات مفید خود ادامه دهید. ممنون
شما برای پست من قطعا باز گشتم
Isidra
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:22 ب.ظ
Quality posts is the crucial to be a focus for the viewers to visit the web page,
that's what this website is providing.
Elden
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:08 ق.ظ
Excellent article! We will be linking to this great post on our site.
Keep up the good writing.
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 04:07 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my
weblog thus i came to “return the favor”.I am attempting to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!
BHW
شنبه 12 فروردین 1396 08:21 ب.ظ
Asking questions are genuinely good thing if you are
not understanding something totally, except this paragraph offers fastidious understanding even.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

همه چیز در مورد ادکلن عطریات..........چهارشنبه 5 آبان 1395

آموزش نصب وردپرس روی هاست..........سه شنبه 26 مرداد 1395

من با لیسانس اقامت چه کشوری را می توانم بگیرم؟..........سه شنبه 26 مرداد 1395

دانـلود فیلم زیبا خارجی Be Somebody 2016 با..........دوشنبه 25 مرداد 1395

دانلود آهنگ نو پویا شاهد به نام هفده..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دانلود موسیقی نو مهدی یغمایی به نام قبول می کنم..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دریافت فیلم جالب خارجی The Finest Hours 2016 با لینک اصلی..........شنبه 23 مرداد 1395

دانـلود موسیقی جدید امیرعلی به نام مجنونم کن..........چهارشنبه 20 مرداد 1395

دانلود موزیک نو فرزاد فرزین به نام مدال مردمی..........سه شنبه 19 مرداد 1395

دانـلود فیلم دیدنی خارجی Summer Camp 2015 با..........دوشنبه 18 مرداد 1395

دریافت فیلـم خارجی Cell 2016 با لینک اصلی..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانلود آهنگ جدید رامین بی باک به نام فاصله..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانـلود فیلم جالب ایرانی تباهی با لینک مستقیم..........شنبه 16 مرداد 1395

دریافت فیلم جذاب خارجی Marauders 2016 با لینک مستقیم..........چهارشنبه 13 مرداد 1395

دریافت کارتون Monkey King Hero Is Back 2015 با کیفیت عالی لینک مستقیم..........دوشنبه 11 مرداد 1395

همه پستها