تبلیغات
علی - خوانندگان زیرزمینی که دارای مجوز میشوند


دانلود موزیک ویدیو جدید

نقطه صفر مرزی مجوز؛ نقطه ای که گاهی خوانندگان مشهور روی آن قرار گرفته اند و تنها یک حرکت غلط همواره آنها را از جهان ی مجوزدارها دور می نماید . نقطه تعلیقی که برای برخی خوانندگان ممکن است سال ها ادامه داشته باشد خودشان و تهیه کنندگانشان به درستی ندانند تا چه زمانی این حس پاندولی آونگی ادامه داشته باشد.

به گزارش انتخاب ، یکی از این خوانندگان «سینا حجازی بود» که با وجود خواندن چند تیتراژ تلویزیونی و سینمایی نتوانسته بود وارد جهان ی آلبوم های مجوزدارها شود. روز قدیم سرانجام اولین آلبوم رسمی او با نام «رویا» منتشر شد او از نقطه صفر مرزی مجوز به سلامت عبور کرد.

انتشار این آلبوم بهانه ای شد برای نقد روزگار پر پیچ تاب خوانندگانی که در این نقطه قرار دارند. از خوانندگان سرشناسی مانند «محسن چاوشی» «محسن یگانه» که توانستند از این نقطه عبور کنند تا خوانندگانی مانند «یاس» و «آرمین» که مدت هاست برای اخذ مجوز تلاش می کنند. در اینجا با یک جریان دوگانه بدون انتها روبرو هستیم.

برخی خوانندگان نسل جدید و سبک های مورد استفاده آنها، دیگر تنها سبک موسیقی محسوب نمی شوند به یک «پدیده اجتماعی» تبدیل شده اند. پدیده هایی که بهتر یا بد وجود دارند و حذف شدنی نیستند. پدیده هایی مانند اهواره، فیس بوک، وایبر ... که در زیر پوست جامعه در جریان هستند مواجهه با آنها نتیجه چندان ملموسی نداشت.

وزیر ارشاد به صآسان از بی نتیجه بودن جمع آوری دیش های ماهواره ها حرف می نماید کاربران بی شمار فیس بوک هم از فیلترینگ بدون ثمر آن می دهند. «خوانندنگان زیرزمینی» جزو و لاینفک این دست از پدیده های اجتماعی به شمار می روند که تعداغد بی شمار آنها پیشرفت فناوری و ارتباطات باعث شده مواجهه با آنها عملا نتیجه چندانی نداشته باشد.

اینجا با دو دسته نظر مفرق روبرو هستیم. از یک سو با برخی منتقدان فرهنگی روبرو هستیم که خواستار حفظ خط کشی های معین در حوزه آلبوم های موزیک هستند و هیچ گونه سبکی به جز سنتی رگه هایی از پاپ را نمی پسندند. این افراد عقیده دارند نباید به هیچ عنوان اجازه گسترش چنین سبک هایی از موزیک را داد و ورود آنها به چارچوب های مجاز باعث آلوده شدن فضای فرهنگی کشور خواهد شد.

از طرف دیگر برخی از متخصصین اجتماعی فرهنگی معتقد هستند با تعیین پارامترها چارچوب های معین برای این دسته از خوانندگان و صدور مجوز برای آنها می توان فضای این سبک از آهنگ ها را ایزوله کرد و بار بد آنها را كم شدن داد. اتفاقی که در نیمه دوم هفتاد برای موسیقی پاپ رخ داد صدور مجوزها برای این سبک از آهنگ شروع شد. در این پرونده مروری کرده ایم بر سرنوشت 10 خواننده که در نقطه صفر مرزی مجوز قرار گرفته و گاهی از آنها توانستند رسمی شوند برخی دیگر هنوز در انتظار رسمی شدن هستند .

روی خط انتظار

* آرمین: ممکن است بتوان گفت او جزو اولین خوانندگان رپ ایرانی محسوب می شود که دوستانه میخواند تعداد بی شماری از متولدین دهه 70 به بعد جزو طرفداران او می باشند . آرمین اما در چند سال اول کار خود از برخی واژگان خارج از عرف مصرف می کرد که سبب شد مورد تایید قرار نگرفت. آرام آرام اما او خودش را به هنجارهای فرهنگی اجتماعی نزدیکتر کرد در سال های قدیم در گاهی مراسم رسمی کمپانی کرده است.

او به شدت برای گرفتن مجوز تلاش می نماید فعلا روی خط انتشار قرار گرفته است. چند روز پیش نیز ترانه ای مشترک از او با فریدون آسرایی منتشر شد.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* حمید عماد طالب زاده: حمید طالب زاده از آن دست خواننده هایی است که با مجوز وارد مسیر خوانندگی در ایران شد. 14 سال پیش اولین آلبوم را منتشر دومین آلبومش را در سال 82 روانه بازار موزیک کرد که با همکاری گروه آریان بود اما فروش و موفق یت آنچنانی نداشت برای همین بود که آن زمان دیگر تهیه کننده ای حاضر به همکاری با او نبود.

از آن به بعد حمید طالب زاده برای اینکه خودش را در این عرصه ثابت نماید ، كار به تهیه تک موسیقی انتشار آن از طریق زیرزمینی کرد و دست به دست چرخید او را بعد از سال ها بار دیگر به شکل بیان تری به مردم معرفی کرد. این خواننده سال 91 بود که به آمریکا رفت به نظر می رسد خودش را برای همواره غیرمجاز کرد.

عماد طالب زاده برادر حمید طالب زاده خواننده شش هشت خوانی است که چندین سال می شود با ترانه های زیرزمینی اش طرفدارانی پیدا کرده و در حال حاضر در تلاش است تا بتواند مجوز بگیرد و به شکل رسمی آلبوم هایش را روانه بازار نماید .


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* یاس: خواننده رپ خوان اجتماعی که طرفداران بی شماری دارد. شهرت او به دلیل اصرار مبالغه نزدیکی بر مسائل اجتماعی مانند فقر، اعتیاد و ... است. از انشتار تک آهنگ «سی دی رو بشکن» بود که بیشتر از قدیم شناخته شد. گمانه زنی ها حاکی از آن است که این تک آهنگ مجوز داشته است.

خواننده ای که در شعرهایش مسائل اجتماعی مسائل ی از این دست را بیشتر از تمام موضوعات دیگر بیان می نماید . یاس از معدود خواننده های زیرزمینی است که کاری به عشق و عاشقی ندارد. حتی از تنها خواننده های رپ خوانی است که حرف خارج از عرف در شعرهایش دیده نمی شود. مجوز نمی گیرد؛ چون رپ میخواند و هنوز خواننده رپ خوانی به شکل کامل مجوز نگرفته است. شنیده ها حاکی از آن است به یاس برای گرفتن مجوز توصیه داده شده اگر پاپ بخواند به او مجوز می دهند.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* امیر تتلو: تتلو از خواننده هایی است که اجر مجوز بگیرد، طرفدارانش غوغا خواهند کرد. صفحه شخصی بیش از میلیون طرفدار این خواننده در اینستاگرام شاهد قوی برای این پیش بینی خواهد بود. خواننده ای که از سال 86 موزیک هایش بیشتر شنیده می شد. موزیک های شش و هشت شاد غمگینی که برخی از آنها واژه های خارج از عرفی را در خود جای داده است. همین مساله بر مجوز نگرفتنش صحه زیادتری می گذارد.

گفتیم مجوز بگیرد غوغا می نماید چون ترانه ها سبک موسیقی که دارد مورد پسند شدید بچه های دهه 70 است؛ به طوری که بسیار از آنها شعرهایش را به عنوان ضرب المثل به کار می برند و از او به عنوان خواننده محبوب شان یاد می کنند. این در حالی است که گاهی از کارشناس های موزیک به هیچ عنوان سبک موسیقی اش را نمی پذیرند.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

امیر تتلو چند ی می شود که به شکل مصرانه ای به دنبال دریافت مجوز است چند باری هم در صفحه اینستاگرامش به این موضوع اشاره کرده . او از عبارت خواننده هایی است که با وجود مجوز نداشتن اش به این راحتی ها حاضر به مصاحبه نمی شود گفته شده هر رسانه ای از او درخواست مصاحبه نماید حدود 20 میلیون تومان درخواست می نماید چون اعتقاد دارد طرفداران بسیاری دارد و وقتی روی جلد برود، فروش آن شماره بیداد خواهد کرد.

آنهایی که مجوزدار شدند

* محسن چاوشی: او اسطوره طرفداران است و همچنان در قله محبوبیت ایستاده است. چاوشی یکی از بنیانگذاران ترانه های تلخ سیاه بود که با ولوم اعتراضی و خش دار خود توانست طرفداران بسیاری پیدا نماید . ترانه «نفرین» با استفاده از تلخ ترین واژه ها راه شهرت را برای او هموار کرد.

چاوشی در آلبوم های مجازش از میزان تلخی و اعتراض ترانه هایش به شدت کاست اما باز هم یکی از افراد شماره یک موزیک پاپ کشور محسوب می شود.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* محسن یگانه: تحریرهای مفرق منحصر به شخص محسن یگانه یکی از وزنه های برتری او به حساب می آید. اما نباید از نظر دور داشت محسن یگانه دنباله رو سبک «ش.ع» خواننده محبوب آن روزهای موسیقی پاپ کشور بود همین مساله نیز بر محبوبیت او اضافه کرد. محسن یگانه که در ترانه «نفرین» محسن چاوشی او را همراهی کرده بود، مانند چاوشی چند سالی در پشت خط مجوز ایستاد تا سرانجام رسمی شد.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* سینا حجازی: خواننده ای که بالاخره توانست از تونل پر دست انداز مجوز عبور نماید . حجازی قبل از گرفتن مجوز بود که تک آهنگ هایی برای مجموعه های تلویزیون مانند «مسیر انحرافی» «مسافرخونه سعادت» را خواند نسبتا از این طریق بود که توانست مسیر ورود به جمع خواننده های مجوزدار را هموار نماید .

نوع موزیک که سینا حجازی میخواند نسبتا سبک ابتکاری، تلفیقی و تا سری ی آوانگارد است. شعرهایش هم بیشتر تم عاشقـانه با چاشنی کوچک اشاره ای به مسائل اجتماعی طنز است که باعث می شود مخاطبان را به سمت خود جذب نماید . سینا حجازی یکی از دوست ها صمیمی محسن چاوشی است.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* فریدون: با تک موسیقی «آهای خوشگل عاشق» اش گل کرد هنوز هم که هنوز است بسیار ها معتقد هستند بهترین آهنگ ی که خوانده همان است. خواننده ای که تا قبل از ورود به ایران، در کانادا کار موسیقی خوانندگی اش را پیش می گرفته ی که متوجه می شود فضای موسیقی پاپ در ایران مساعد است به ایران می آید کارش را نیز از همان ابتدا با دریافت مجوز شروع می نماید . یکی از دلایل محبوبیت این خواننده کمک های بهروز صفاریان در بخش تنظیم آهنگ ترانه هایش بود.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* زانیار خسروی: این خواننده در ابتدای کار خود تلاش کرد تا نوعی از سبک «هیپ هاپ» را کار نماید و در برخی ترانه ها نیز نشانه هایی از اجرای سبک هایی نزدیک به رپ را عرضه کرد. همین موضوعات و وارد کردن واژه های جدید به ترانه ها توسط او باعث شد طرفداران بسیاری پیدا نماید . زانیار برای اخذ مجوز سرانجام را به سبک پاپ نزدیک کرد.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟

* بابک جهان بخش مازیار فلاحی: خواننده هایی که ترانه موزیک هایشان سوزناک عشقی است و دوستداران شان طرفداران سبک عاشقـانه تلخ هستند . بابک جهان بخش از زمان ی که ترانه ای به نام «منه بارون» با رضا صادقی خواند توانست به مخاطبان بیشتر معرفی شود.


کدام خوانندگان زیرزمینی مجوزدار می شوند؟مازیار فلاحی هم با ترانه هایی که در مجموعه شبکه خانگی «قلب یخی» خواند توانست در بین بیشتر مردم نام خود را بر سر زبان ها بیندازد. این خواننده ها زمانی وارد عرصه موسیقی شدند که خواننده هایی مانند خشایار اعتمادی، حمید حامی، علیرضا عصار، بابک رهنما و ...در آن پرکار بودند و تن صدایشان با آنها فرق داشت. گفته می شود همین فرق در صداهایشان یکی از دلایلی بود که برای دریافت مجوز دو سال منتظر ماندند؛ در صورتی که موزیک ها ترانه هایی که میخواند ند همه در چارچوب درست بود و هیچ خط قرمزی نداشتند خارج از عرف نمیخواند ند.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
How do I stretch my Achilles tendon?
یکشنبه 26 شهریور 1396 06:13 ق.ظ
I loved as much as you'll receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering the
following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this
hike.
How do you grow?
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:09 ب.ظ
I every time spent my half an hour to read this website's articles
or reviews daily along with a cup of coffee.
mohammad
دوشنبه 30 آذر 1394 10:31 ق.ظ
سلام خوبی ؟ ما دنبال تایپیست و یا مترجم هستیم در صورتی که وقت داری و دنبال کار پاره وقت در منزل هستی به سایت ما سر www.tthi.irبزن.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

همه چیز در مورد ادکلن عطریات..........چهارشنبه 5 آبان 1395

آموزش نصب وردپرس روی هاست..........سه شنبه 26 مرداد 1395

من با لیسانس اقامت چه کشوری را می توانم بگیرم؟..........سه شنبه 26 مرداد 1395

دانـلود فیلم زیبا خارجی Be Somebody 2016 با..........دوشنبه 25 مرداد 1395

دانلود آهنگ نو پویا شاهد به نام هفده..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دانلود موسیقی نو مهدی یغمایی به نام قبول می کنم..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دریافت فیلم جالب خارجی The Finest Hours 2016 با لینک اصلی..........شنبه 23 مرداد 1395

دانـلود موسیقی جدید امیرعلی به نام مجنونم کن..........چهارشنبه 20 مرداد 1395

دانلود موزیک نو فرزاد فرزین به نام مدال مردمی..........سه شنبه 19 مرداد 1395

دانـلود فیلم دیدنی خارجی Summer Camp 2015 با..........دوشنبه 18 مرداد 1395

دریافت فیلـم خارجی Cell 2016 با لینک اصلی..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانلود آهنگ جدید رامین بی باک به نام فاصله..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانـلود فیلم جالب ایرانی تباهی با لینک مستقیم..........شنبه 16 مرداد 1395

دریافت فیلم جذاب خارجی Marauders 2016 با لینک مستقیم..........چهارشنبه 13 مرداد 1395

دریافت کارتون Monkey King Hero Is Back 2015 با کیفیت عالی لینک مستقیم..........دوشنبه 11 مرداد 1395

همه پستها