تبلیغات
علی - خواص اعجاب آور چای سبز
دوشنبه 4 آبان 1394  06:57 ب.ظ

فوائد اعجاب آور چای سبزمصرف چای سبز در تعداد انگشت شماری از خانواده ها رایج است ولی این اطمینان وجود دارد که افراد با آبرخی از فوائد این چای بیشتر به سمت استفاده این آشامیدن ی ارزشمند جذب می شوند. اخیرا از فوائد بسیار چای سبز صحبتهای بسیاری می شود حتی چای را بهترین آشامیدن ی بعد از آب می دانند. چای سیاه و هم چای سبز دارای رنگدانه هایی هستند که تاثیر کاهش ابتلا به سرطانهای مختلف در آنها دیده شده است. زمانی که چای با غلظتی مناسب دم بکشد، فقط محتوی نیمی از کافئین یک فنجان قهوه است. با این حال چای بدون کافئین هم وجود دارد.

منبع : خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)

مردم چین از دیرباز چای سبز را به عنوان یک آشامیدن ی دارویی مصرف کرده و می کنند و به دلیل ارزش ویژه این گیاه، اصول خاصی نیز برای تهیه آن دارند. اخیرا علاوه بر مردم چین، چای سبز در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران زیادی یافته است. اصلی این استقبال، آشنایی مردم دیگر کشورها با فوائد اصلاح ی این نوع آشامیدن ی است. هرچند در مسائل ی توصیه توصیه مردم به یکدیگر علت اصلی استفاده گاهی مواد غذایی یا آشامیدن یها است اما در مورد چای سبز علاوه بر توصیه دهان به دهان، محققان هم فوائد دارویی آن را تایید کرده اند. آشامیدن هر روز سه تا چهار فنجان چای سبز مانع از ابتلا به بسیاری از مریضی ها می شود. محققان ۲۵ مورد را به عنوان دلایل اصلی مصرف چای سبز می دانند.گیاه چای در آب و هوای گرم افزایش می نماید . برای تولید چای اکثرا ٌ برگهای کوچکتر جوانتر گزینش می شوند. در مجموع سه نوع چای وجود دارد: چای سیاه، چای سبز چای اولانگ (نوعی چای چینی). مزیت چای سبز بر چایهای دیگر این است که کمتر تحت تاثیر فرآیند قرار گرفته و ترکیبات موجود در آن پایدار باقی مانده است. چای سبز به عنوان یک ترکیب ضدسرطان و آنتی اکسیدان شناخته شده است. تحقیقات نشان می دهد که آشامیدن مرتب چای سبز می تواند در پیشگیری و اصلاح بیماری های لاعلاجی مثل سرطان بسیار تاثیر گذار باشد.چای سبز

بسیاری از فوائد چای سبز مربوط به ماده ای به نام کاتچین است که کار آنتی اکسیدانی آن بسیار بالا بوده و نسبت به آنتی اکسیدانهای مشهور ی چون ویتامینهای C و E بسیار قویتر عمل می نماید . آشامیدن چای سبز می تواند اقطعا ل ابتلا به مریضی های مختلف را کاهش دهد؛ از بیماری های آسان باکتریایی گرفته تا بیماری های مزمنی چون های قلبی، سکته، سرطان، مشکلات دهانی دندانی، استئوپرز. گیاه چای گل بزرگی است که دارای برگهای همواره سبز است همان گونه که اشاره شد، چای سبز بومی کشور چین است در آن کشور بیش از پنج هزار سال مورد استفاده بوده است. امروزه چای در همه نقاط آسیا بخشهایی از خاورمیانه آفریقا هم کشت می شود. چای سیاه تخمیر داده می شود به اندازه چای سبز سالم نیست. چای سبز تخمیر داده نمی شود چای اولانگ نیمه تخمیر شده است.مروری بر فوائد چای سبز:پیشگیری و اصلاح سرطان:چای سبز حاوی ترکیباتی بنام کاتچین، فیتوکمیکال و پولیفنول است که این ترکیبها نوعی آنتی اکسیدان (Antioxidant) محسوب می شوند. آنتی اکسیدان قابلیت مبارزه با سلولهای سرطانی را داراست. این ترکیب می تواند از افزایش سلولها تومورهای سرطانی پیشگیری نماید . میزان شیوع سرطانهایی چون پستان،‌ کولون، ‌پوست، پانکراس معده در بین افرادی که چای سبز می نوشند بسیار کمتر است. تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که افرادی که هر روز چای سبز می نوشند تهدید ابتلا به سرطان را تا میزان بسیار بسیاری کاهش می دهند.همچنین اشویِژگزینشه مبتلا به سرطانهایی شبیه سرطان خون، ریه، معده، سینه و روده که چای سبز می نوشند در اصلاح بیماری کمک عمده ای می کنند. محققیق آشامیدن چای سبز را علت ی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان می دانند چراکه میزان آنتی اکسیدانهای موجود در آن ۱۰۰ مساوی تاثیرگذارتر از ویتامین C و ۲۵ مساوی تاثیرگذارتر از ویتامین E است. توجه کنیم که ویتامین C E به عنوان دو آنتی اکسیدان با اهمیت بیان هستند . به این ترتیب با آشامیدن چای سبز و دریافت آنتی اکسیدان، بدن در مقابل ابتلا به سرطان مصون می شود. تحقیقات نشان می دهد که در کشورهایی که مردم هر روز چای سبز مصرف می کنند مسائل سرطان کمتر بوده است، هرچند بین این دو هیچ رابطه علت معلولی تایید نشده است. ولی چای سیاه فاقد چنین خاصیتی است. حتی چنانچه به میزان خیلی چای سیاه استفاده بکنید ، اقطعا ل ابتلا به سرطان روده، کیسه صفرا مخاط رحم را ارتقا می دهید. به افراد سرطانی آشامیدن دو یا سه فنجان چای سبز در روز پشنهاد می شود. در ژاپن با وجود بالاترین آمار در استعمال سیگار، کمترین میزان سرطان ریه در آنها مشاهده شده است. مطالعات حاکی از آن است که مصرف بیشتر چای سبز با کاهش ظهور سرطان سینه رابطه دارد.پیشگیری از مریضی های قلبی عروقی:

یکی از عوامل اصلی امراض و حمله های قلبی، وجود کلسترول بالا در خون آدم است. چای سبز علاوه بر ویتامینهای A C خود، باعث کاهش کلسترول در خون هم می شود که این موضوع تهدید حمله قلبی و امراضی از این دست را پایین می آورد. همچنین مصرف چای سبز می تواند از ظهور مریضی های قلبی عروقی پیشگیری نماید . مصرف هر روز پنج فنجان چای سبز یا بیشتر می تواند تا 61 درصد از ظهور های قلبی بکاهد. وجود رادیکالهای آزاد در سرخرگ می تواند منجر به ظهور های قلبی عروقی شود. در حالی‌که کاتچین موجود در چای سبز قادر است از پوشش داخلی سرخرگ در مساوی رادیکالهای آزاد حفاظت کرده به این وسیله از ظهور مریضی های قلبی پیشگیری نماید . در ژاپن با وجود اینکه استعمال سیگار بسیار رایج و معمول است اما کمترین آمار بیماری های قلبی در آنها گزارش شده است. عده ای این کاهش را مصرف زیاد چای سبز می دانند. همین طور از آنجاییکه چای سبز سبب كم شدن کلسترول بد خون (LDL)، تری‌گلیسیرید و فیبرینوژن (پروتیینی در خون که در شکلگیری لخته خون نقش دارد) می شود، به این وسیله قادر است از ظهور آرترواسکلروز (سخت شدن سرخرگها) پیشگیری نماید . با استفاده چای سبز کلسترول خون به میزان قابل توجه ی كم شدن می یابد. به این ترتیب می توان با آشامیدن چای سبز میزان کلسترول خون که یکی از شاخصهای با اهمیت ابتلا به بیماری های قلبی است را کاهش داد. محققان معتقد هستند حتی بعد از سکته قلبی هم آشامیدن چای سبز باعث ترمیم سلولهای آسیب دیده رگها قلب می شود روند ترمیم سلولها را تسریع می نماید . آشامیدن هر روز حداقل سه فنجان چای سبز به بیماران قلبی توصیه می شود.نکته دیگر این است که اکثرا ٌ بعد از حمله قلبی پروتیینهایی در بدن تولید می شود که مرگ سلولی را به همراه دارد، درحالی که کاتچین موجود در چای سبز کار این پروتیین را متوقف کرده و به این وسیله سکته های مغزی قلبی را به حداقل رسانده و سرعت اصلاح را افزایش می دهد. یکی از عناصر فعال در چای سبز به اندازه آسپرین از تجمع پلاکتهای خونی پیشگیری می نماید که این امر گردش خون را اصلاح می بخشد.كم شدن تری گلیسیرید:

کاتچین موجود در چای سبز ‌کار آنزیم لیپاز (آنزیم مسوول هضم چربیها) پانکراس (لوزالمعده) را مهار می نماید . در نتیجه، شکسته شدن چربی و تبدیل آن به اجزای قابل جذب با سرعت بسیار کمی صورت می گیرد. با تذکر به اینکه افزایش تری‌گلیسیرید خون بعد از مصرف هر وعده غذایی یک ریسک فاکتور در ظهور بیماری های قلبی است، مصرف فنجان چای سبز در بین وعده های غذایی روشی مناسب در كم شدن تری گلیسیرید خون است.کاهنده فشارخون:

استفاده نیم تا 5/2 فنجان چای سبز در روز اقطعا ل ظهور پرفشاری خون را تا 64 درصد كم شدن می دهد. در حالیکه استفاده بیش از 5/2 فنجان در روز از ظهور این بیماری تا 56 درصد می کاهد. پس هر روز مصرف سه الی چهار فنجان چای سبز توصیه می شود.پیشگیری از دیابت:

اکثرا با افزایش سن، قندخون کم کم بالا می رود،به ویژه چنانچه به رژیم غذایی خود توجه کافی نداشته باشیم. وزن به مرور وقت بالا رفته و به دنبال آن اقطعا ل ظهور دیابت نوع دو افزایش می یابد. استفاده هر روز پنج فنجان چای سبز می تواند از ظهور دیابت پیشگیری نماید . چای سبز قادر است از عوارض ناشی از دیابت همچون آب مروارید و بیماری های کلیوی به طرز معجزه آسایی پیشگیری نماید . اما چای سبز چگونه قادر به کاهش قندخون است؟ به نظر می رسد ‌اصلی ترین مکانیسم، ‌مهار کردن کار آنزیم آمیلاز بزاق و روده (آنزیم مسوول هضم نشاسته) است. با مهار شدن کار این آنزیم، نشاسته با سرعت بسیار آهسته ای می شکند و در نتیجه قندخون با سرعت کمی بالا می رود. مصرف چای به همراه وعده غذایی سرشار از کربوهیدرات منجر به كم شدن سرعت رها شدن گلوکز و كم شدن جذب آن می شود به این وسیله از ترشح انسولین پیشگیری می نماید .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
chocolate
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 11:18 ق.ظ
Thank you for sharing your info. I really appreciate your
efforts and I will be waiting for your next
post thanks once again.
choc
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 01:52 ب.ظ
Thanks very nice blog!
alleentorred.jimdo.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 05:38 ب.ظ
First off I would like to say fantastic blog!
I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was interested to find out how you center yourself and clear
your thoughts prior to writing. I have had a tough time clearing my mind in getting my
ideas out there. I do enjoy writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally
lost just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips?

Many thanks!
دوست داری بازدیدت زیاد شه؟
سه شنبه 5 آبان 1394 09:26 ق.ظ
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
یه پیشنهاد خوب
سه شنبه 5 آبان 1394 09:16 ق.ظ
ما الگوریتم جدید گوگل را کشف کردیم
.
.
.
لاین بلاگ اولین سیستم وبلاگ دهی رایگان و سازگار با الگوریتم جدید گوگل می باشد
تمام وبلاگ های ایجاد شده در لاین بلاگ در خطوط اول گوگل هستند
شما هم یک وبلاگ پربازدید داشته باشید
با ساخت وبلاگ در لاین بلاگ مطالب شما در صفحات اول گوگل خواهد بود
فقط یک بار امتحان کنید
ما وبلاگ شما را رایگان سئو می کنیم

http://lineblog.ir/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

همه چیز در مورد ادکلن عطریات..........چهارشنبه 5 آبان 1395

آموزش نصب وردپرس روی هاست..........سه شنبه 26 مرداد 1395

من با لیسانس اقامت چه کشوری را می توانم بگیرم؟..........سه شنبه 26 مرداد 1395

دانـلود فیلم زیبا خارجی Be Somebody 2016 با..........دوشنبه 25 مرداد 1395

دانلود آهنگ نو پویا شاهد به نام هفده..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دانلود موسیقی نو مهدی یغمایی به نام قبول می کنم..........یکشنبه 24 مرداد 1395

دریافت فیلم جالب خارجی The Finest Hours 2016 با لینک اصلی..........شنبه 23 مرداد 1395

دانـلود موسیقی جدید امیرعلی به نام مجنونم کن..........چهارشنبه 20 مرداد 1395

دانلود موزیک نو فرزاد فرزین به نام مدال مردمی..........سه شنبه 19 مرداد 1395

دانـلود فیلم دیدنی خارجی Summer Camp 2015 با..........دوشنبه 18 مرداد 1395

دریافت فیلـم خارجی Cell 2016 با لینک اصلی..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانلود آهنگ جدید رامین بی باک به نام فاصله..........یکشنبه 17 مرداد 1395

دانـلود فیلم جالب ایرانی تباهی با لینک مستقیم..........شنبه 16 مرداد 1395

دریافت فیلم جذاب خارجی Marauders 2016 با لینک مستقیم..........چهارشنبه 13 مرداد 1395

دریافت کارتون Monkey King Hero Is Back 2015 با کیفیت عالی لینک مستقیم..........دوشنبه 11 مرداد 1395

همه پستها